Пропонуємо ріелторам: взяти в оренду будь який розділ сайту для розміщення своїх обєктів. Детальна інформація: (067) 366 79 79

Способи шахрайства на ринку житла
    
    Відомо, що ринок житла достатньо привабливий для різного роду махінацій. Тому при здійсненні операцій купівлі-продажу слід бути дуже обережними і уважними. Щоб допомогти Вам уникнути в майбутньому серйозних проблем, ми розповімо про найтиповіші способи шахрайства.


 1 спосіб - навмисне приховування інформації, що дозволяє розірвати вже укладену операцію в збиток покупцю квартири.
    Наприклад, в квартирі може проживати людина, яка перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері. Або пацієнт наркодиспансера, алкоголік, наркоман і ін. Ви, не знаючи про це, купуєте квартиру, а через деякий час родичі цієї людини відправляються в суд з довідкою про його неосудність і розривають угоду. При цьому суд, звичайно, ухвалює рішення про те, що покупцю квартири повинні повернути сплачені за неї гроші. Фокус проте, у тому, що сума, вказана в договорі купівлі-продажу квартир, як правило, набагато менше за ту, яка реально була сплачена за квартиру. Це, по-перше. А по-друге, немає ніякої упевненості у тому, що навіть ця сума буде вам повернена. Річ у тому, що угоди, укладені з "психами", алкоголіками, наркоманами, можуть опротестовуватися на протязі аж десяти років. За цей час сплачені Вами гроші будуть витрачені. Потенційні об'єкти - алкоголіки, самотні люди, психічно хворі громадяни. Їх або фізично усувають, або вивозять в інше місто і утримують там до здійснення угоди. Звичайно в таких випадках з "продавцем" працюють справжні бандити, а шахраї відмивають "брудну" квартиру, доводячи її за допомогою фальшивої довіреності до продажу "добросовісному набувальнику", як правило, підставній особі, що вступила в злочинну змову з шахраями. Від підставної особи квартира йде до нічого непідозрюючому клієнту. Передісторія угоди з'ясовується, на жаль, вже після того, як аферисти одержали гроші. Не менше турбот може причинити і купівля квартири, в якій проживала людина, що відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Коли він "сідає" у в'язницю, то виписується з квартири. Але при цьому права на мешкання в ній не втрачає. Таку квартиру цілком можуть продати Вам. І лише після декількох років спокійного життя в новій квартирі ви раптом знайдете, що купили "комуналку". А сусід Ваш тільки що повернувся з висновку і нікуди виїжджати не збирається.


2  спосіб -  підробка документів.
    В процесі висновку і оформлення операції купівлі-продажу квартири доводитися мати справу з великою кількістю різних документів. Саме вони служать підставою для здійснення операції, і саме з ними пов'язані різноманітні способи шахрайства. До способів, що найчастіше зустрічаються, підробки документів відносяться:
     •переклейка фотографії (подібну підробку уважний громадянин може виявити сам, звернувши увагу на неспівпадання видавлених букв на паспорті і на фотографії, написання реквізитів документа не спеціальним чорним чорнилом, а іншими, нечіткість самої фотографії і ін.);
     •    використовування листів різних паспортів в паспорті одного громадянина (у таких підроблених документах, як правило, не співпадають серії і номери паспорта на сторінках, що уважний громадянин також здатний виявити самостійно);
    •постановка підроблених штампів прописки (реєстрації) в паспортах (характерними ознаками даного способу підробки є нечіткість самого штампу прописки, неспівпадання адреси прописки і номера відділення міліції, відсутність штампу виписки з іншої адреси або неспівпадання адреси виписки номеру відділення міліції, на території якого знаходиться квартира);
     • використовування змонтованих ксерокопій документів, що засвідчують особу;
     • використовування закордонних паспортів, в яких не вказана адреса прописки (реєстрації);
     • пред'явлення фальшивих платіжних документів;
     • пред'явлення фальсифікованих документів, підтверджуючих володіння квартирою.


3 спосіб - обман за дорученням.
    Злочинці під приводом надання допомоги в обміні або розселенні одержують від власника квартири генеральну довіреність на право скоювати будь-які операції з квартирою, потім оформляють договір купівлі-продажу квартири без участі власника і навіть його виписують з неї без відома останнього. Іноді в цілях незаконного заволодіння чужою житловою площею шахраї використовують фіктивну довіреність на право розпорядження нерухомістю.
    
4 спосіб - продаж квартири по змові декількох осіб.
Розглянемо найпоширеніші випадки таких продажів.
    Досить часто подаються позови про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним як операції, вчиненої під впливом насильства і погроз. Продавець квартири попередньо домовляється з родичами або знайомими про певну поведінку на суді, потім продає квартиру і через деякий час подає позов до суду про визнання договору купівлі-продажу недійсним на тій підставі, що він уклав угоду під впливом погроз з боку тих осіб, з якими він наперед домовився. На суді, природно, "жертва" і "примушуючий до здійснення операції" діють спільно і розігрують "спектакль". Результат справи залежить від того, наскільки правдоподібно це відбуватиметься і чи вдасться переконати суд у тому, що справа йшла саме так. При продажу квартири, що є загальною сумісною власністю подружжя, необхідна згода іншого. Проте цілком реальна ситуація, коли подружжя вирішує "нажитися" на продажу квартири і наперед домовляються про сумісні дії. Припустимо, квартира була куплена в період шлюбу, але оформлена на одного з подружжя і другий в ній не прописаний. Якщо в паспорті чоловіка-продавця стоїть штамп про реєстрацію штамп, то нотаріус обов'язково зажадає згоду на операцію дружини. Проте паспорт можна "втратити" і натомість одержати "чистий", без штампу про реєстрацію браку. В цьому випадку після здійснення операції дружина може подати позов до суду про визнання операції недійсною на тій підставі, що у неї не запитали згоди, а вона була проти. У результаті суд все поверне на свої місця, а покупцю будуть повернені (можливо) гроші в сумі, обумовленій в договорі купівлі-продажу. Недійсним може бути визнаний договір купівлі-продажу квартири у разі визнання недійсним первинного договору передачі квартири у власність. В цьому випадку також може мати місце зловмисна змова проживаючих в квартирі осіб.

5 спосіб - відмова від оплати квартири.
    Хоча і рідкісно, але все таки зустрічаються випадки неправомірного заволодіння квартирою без її оплати (повної, часткової або наперед обумовленої суми). Злочинець, при покупці квартири, просто не виплачує гроші, або частину обіцяної суми за здійснення операції. При цьому, нерідко потерпілими стають соціально деградовані особи (п'яниці, наркомани і т. п.), недоумкуваті люди похилого віку, психічнохворі і т.д. Злочинці для отримання згоди на приватизацію і оформлення документів або довіреності на право здійснення операції використовують вельми різноманітні способи дії на громадян, від "стимулюючого" підштовхування до добровільної згоди (клієнта можуть споювати, або непомітно застосовувати психотропні засоби) до прямої загрози фізичної розправи, тортур.
    
6 Спосіб - виготовлення фальшивих свідоцтв про смерть на живу людину.
    Жертвами стають ті, хто здає квартиру на довгий час. Орендувавши квартиру, шахраї купують бланк свідоцтва про смерть, вписують туди дані господаря, виготовляють заповіт (для цього потрібен "підроблений" нотаріус) і звертаються в державну нотаріальну контору за свідоцтвом про право на спадкоємство квартири. Після цього житлова площа продається. Господар, повернувшись додому, знаходить в квартирі нових мешканців і дізнається від них про свою смерть.
    Як врятуватися: разом з продавцем квартири, що викликає підозру, одержати розширену виписку з будинкової книги. Живий власник неодмінно "спливе". Якщо власник відмовляється, квартиру краще не купувати.
    
7 Спосіб - продаж житла з обтяженнями.
    Так продаються квартири, що знаходяться під судовим або прокурорським арештом, з відмовою в реєстрації прав або ж з цивільними обтяженнями (сімейна, спадкова або житлова суперечка, застава, рента, броня, порушення прав неповнолітніх і ін.). Такі варіанти пропонуються покупцям або по підроблених документах, або з уявним врегулюванням майнових прав.
    Як врятуватися: перевірити історію операцій по розширеній виписці з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно і операцій з ним, там повинні бути вказані всі коли-небудь існуючі обтяження і їх статус, зняті вони чи ні.
    
8 Спосіб - продаж квартири по явно помилковій довіреності.
    Тут є змова між шахраями і реальним власником. Останній дає довіреність на здійснення операції від свого імені, а потім її анульовує. Після здійснення операції купівлі-продажу звертається до суду, стверджуючи, що квартира пішла від нього проти його волі. Суд, природно, приймає сторону "обдуреного" власника. Є інший варіант: у довіреності ставиться "неправильний" підпис, карлючка, яку потім в судовому порядку, через  експертизу почерку, можна визнати за ту, що належить не "тій" особі. Підсумок такий же: операція купівлі-продажу признається недійсною.
    Як врятуватися: перед здійсненням операції уточнити у нотаріуса, який видав генеральну довіреність, чи не був відкликаний даний документ. Ще краще - запросити на процедуру остаточного здійснення операції істинного власника: ймовірно, при продажу майна вартістю декілька десятків тисяч доларів він знайде дві години вільного часу, щоб розписатися в договорі в призначений у нотаріуса час.

9 Спосіб - операція яку легко розірвати
    Операція скоюється так, щоб надалі її було легко визнати в судовому порядку недійсної з двосторонньою реституцією. У перекладі з юридичної мови на російську це означає, що продавцю повертається назад квартира, покупцю - грошова сума, вказана в договорі. Звичайно в такому договорі указується сума по довідці БТІ, в декілька разів менша за реальну. Її занижують, щоб заощадити на послугах нотаріуса або уникнути оподаткування.
    Як врятуватися: Оформити операцію за повною вартістю. Покупець теж повинен бути в цьому зацікавлений. Адже при подальшому продажу, відповідно до положень закону" Про податок на доходи фізичних осіб ", дію якого ще не відмінено, він може заплатити дуже істотний податок. Купити поліс страхування власності на повну суму операції. Або не йти на таку операцію зовсім.
    
10 Спосіб - лжеоформлення .
    Для оформлення операції з Вашою участю, шахраї користуються липовим друком нотаріусів або навіть відкривають псевдонотаріальну контору. Нотаріус може бути і справжній, але аферисти дуже технічно підведуть Вас до його двійника (шахраї-аси роблять це прямо в стінах справжньої нотаріальної контори). 

Copyright © 2009-2012 Усі права захищені